Dom i Ogród

Rozwiązania dla domu i ogrodu

Tabletki biologiczne do szamb, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji.

Specjalistyczne, biologiczne tabletki musujące do utrzymywania w czystości instalacji kanalizacyjnych odprowadzających ścieki oraz do usuwania przykrych zapachów. Bardzo dobrze sprawdzają się we wszystkich rodzajach szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zawarte w tabletce bakterie wspomagają naturalną populację bakterii występujących w przyrodzie oraz zastępują naturalne bakterie, które zostały zniszczone poprzez działanie mydeł i innych żrących chemikaliów.

Od momentu ich aplikacji zaczynają trawić występujące w nadmiarze:

 • tłuszcze,
 • smary,
 • białka,
 • skrobię,
 • wiele innych związków organicznych, które w przeciwnym razie kumulując się powodowałyby wiele problemów.

Tabletki biologiczne Fizzytabs, pomagają w uciążliwych odorach występujących w oczyszczalniach, kanalizacjach oraz szambach.

Dozowanie do systemu szamba: raz na miesiąc wyjąć tabletkę z folii (jedną na ok. 6 m3 zbiornika), wrzucić do muszli klozetowej, odczekać do momentu rozpuszczenia się preparatu i spuścić wodę. Preparat stosować na koniec dnia w godzinach późnowieczornych lub w momencie najmniejszego obciążenia sieci kanalizacyjnej. W przypadku systemów stwarzających większe problemy może zachodzić konieczność stosowania preparatu częściej niż raz na miesiąc.

Informacja o kożuchu występującym w szambie w okresie zimowym: Jeśli szambo jest przelewowe i kożuch pochodzi ze ścieków bytowych to tworzenie w takim systemie kożucha jest zjawiskiem normalnym.

Zastosowanie bakterii wspomagających pracę szamba i mieszanie (można tu zastosować mieszanie mechaniczne jak i napowietrzanie) jest jak najbardziej wskazane. Ze względu na niskie temperatury jakie panują na zewnątrz efektywność wszelkich bakterii maleje. Wszelkie procesy biologiczne zachodzą bardzo powoli i trzeba znacznie więcej czasu na uzyskanie pożądanego efektu. Zjawiska te są naturalne i będą zachodziły nawet bez zasilania zbiornika septycznego dodatkowymi populacjami bakteryjnymi.

Zarówno mieszanie jak i wzbogacanie flory bakteryjnej intensyfikuje procesy rozkładu - lecz w tych warunkach na uzyskanie zadowalających efektów nawet na dużych oczyszczalniach mechaniczno-biologicznych potrzeba czasu. Należy spokojnie podejść do problemu kożucha, bo w czasie niskich temperatur zastosowanie bakterii znacznie ogranicza jego przyrost. W okresie wiosenno-letnio-jesiennym powinno spowodować jego zanik. Dodatkowo mieszanie wpływa dodatnio na procesy rozkładu. Istnieje możliwość zintensyfikować proces wykorzystując dwie drogi, które jednak nie są uzasadnione ekonomicznie, a więc:

Podniesienie temperatury ścieków.

Zwiększenie liczby organizmów w ściekach (lecz tu ze względu na wspomniane niskie temperatury proces i tak gwałtownie nie przyspieszy).

Mówimy tu oczywiście o ściekach bytowych bez obecności innych czynników niekorzystnych jak niepożądane szczepy bakteryjne czy nieodpowiedni skład.

Dozowanie do sieci kanalizacyjnej: Należy rozpuścić tabletkę w naczyniu zawierającym przynajmniej 4 litry wody. Wlać tę samą ilość roztworu produktu do wszystkich linii kanalizacyjnych. Procedurę taką powinno się powtarzać co miesiąc. Dodatkowe mieszanie roztworu nie jest konieczne!

Większość "opornych" i wydzielających przykre zapachy "spustów" ściekowych powinno ulec udrożnieniu już po dwóch aplikacjach preparatu. Wyjątkowo wolno spływające linie mogą wymagać większej liczby dawek preparatu. Jeśli produkt nie okaże się skuteczny, może to oznaczać, że w kanalizacji znajdują się mechaniczne obstrukcje takie jak ręczniki, plastik, klucze, zabawki, korzenie drzew itd. a w takim przypadku należy skontaktować się z profesjonalnym hydraulikiem.

W celu uzyskania największej efektywności produkt należy dozować pod koniec dnia kiedy zużycie wody jest najmniejsze.

Działanie prewencyjne: po usunięciu problemu niedrożności kanalizacji warto nadal często regularnie aplikować produkt, żeby uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

Zalety tabletek FizzyTabs:

 • Najnowsze zdobycze biotechnologii
 • Szczepy bakteryjne o wysokim stopniu przeżywalności i reprodukcji, odporne na działanie większości popularnych detergentów. Wspomagają naturalną populację bakterii występujących w przyrodzie oraz zastępują te naturalne bakterie, które zostały zniszczone poprzez działanie mydeł i innych żrących chemikaliów.
 • Pamiętaj, nie ilość a jakość bakterii jest czynnikiem limitującym działanie Twojego odbiornika ścieków
 • Prosta aplikacja
 • Po prostu raz w miesiącu wrzuć tabletkę do spłuczki toaletowej, muszli klozetowej lub bezpośrednio do szamba.
 • Natychmiastowy efekt
 • Natychmiast po zaaplikowaniu do kanalizacji bakterie zaczynają trawić występujące w nadmiarze tłuszcze, smary, białka, skrobię i wiele innych związków organicznych. Odory zostają wyeliminowane już po 24 godzinach od aplikacji
 • Wymierne korzyści
 • Stosowanie Fizzytabs powoduje zmniejszenie kosztów użytkowania i częstotliwości wywozu szamba. Stosowane w przydomowych oczyszczalniach ścieków powodują podniesienie sprawności ich działania i w znaczący sposób zwiększają stopień rozkładu ścieków. Tabletki Fizzytabs czyszczą i udrażniają system drenażowy oczyszczalni przydomowych. Ze względu na zawartość wysoce wyspecjalizowanych szczepów bakteryjnych doskonale czyszczą i udrażniają sieć kanalizacyjną. Są bezpieczne dla każdego systemu hydraulicznego.
 • Produkt sprawdzony, numer 1 w USA
 • Tabletki Fizzytabs to najczęściej kupowane tabletki biologiczne w USA.
 • Atest PZH
 • Preparat posiada atest PZH o numerze HK/M/0825/01/2009

Uwaga: jedna tabletka Fizzytabs wystarcza na miesięczną aplikację.

Karty katalogowe do pobrania

Copyright © 2017 LAUFER | Polityka cookies | Logowanie

Code by: Designed by: autor.biz